ANASAYFA / ZEMİN KAPLAMA / POLİÜRETAN ZEMİN KAPLAMA / POLİÜRETAN ZEMİN KAPLAMA
POLİÜRETAN ZEMİN KAPLAMA

POLİÜRETAN ZEMİN KAPLAMA

POLİÜRETAN ZEMİN KAPLAMA

Poliüretan zemin kaplama; estetik, hijyenik, kaymayan, çabuk temizlenebilen niteliği ile bir çok spor  alanında,  ambarlar, garajlar, gıda ve ilaç fabrikaları ve tüm sanayi tesisler, renk çeşitliliği ile görsel etki istenen yerler ile yüzme havuzları çevresi gibi bir çok yerde kullanım imkanına sahiptir.

Poliüretan zemin kaplamanın, tek parça halinde kaplanabilme özelliği ile önceki zeminin cinsi ne olursa olsun gerekli ön hazırlıklar yapıldıktan sonra tek parça halinde dolgusuz bir şekilde kaplanabilir olması, tercih edilmesindeki en önemli etkendir.

Poliüretan zemin kaplama, isteğe göre mat, parlak ve renkli olarak uygulanabilir. Tozlu ortamlar için tozun birikmeyeceği ve kolay temizlenebileceği bir kaplama çeşididir. Dış ve iç mekanlarda uygulanan poliüretan zemin kaplama, güneş ışınlarına karşı da oldukça dayanıklıdır.

Poliüretan zemin kaplama her türlü beton ve çelik yüzeylerde uygulanan, kolay temizlenebilen, sararmaz, aşınma direnci yüksek, etkili ve koruyucu bir kaplamadır. Kimyasal ve mekanik dayanımın kritik olmadığı alanlarda ekonomik çözüm sağlar. Spor salonlarında ve endüstriyel zeminlerde kullanılan ve bir tek parça, derzsiz ve birleşimsiz uygulanabilmektedir.

Püskürtme yöntemi ve serme yöntemi olmak üzere iki çeşit uygulaması bulunan poliüretan zemin kaplama, tek parça olarak uygulanabilmektedir. Renk çeşitleri bulunmakla birlikte genellikle parlak olan görünümü isteğe göre mat da yapılabilir. Tozlu mekânlarda tozun birikme yapamayacağı ve kolay temizlenebileceği bir zemin kaplama türüdür. Dış ve iç mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Zemin kaplama alanındaki tecrübesini, poliüretan zeminde de gösteren  “Demirhan Grup Tel Çit Zemin Kaplama”  sizlere hizmet sunmaya devam ediyor.

[rev_slider poliüretan-zemin-kaplama]

 

POLİÜRETAN SENTETİK KAPALI SPOR SALONU

ZEMİN ÖZELLİKLERİ

Mevcut 10-15 cm beton zemin üzerine 5-10mm SBR kauçuk rulo veya yerinde makine ile döküm yapılarak kot farkları zımpara ile giderilecektir. Akabinde üzerine 2mm kalınlığında çift kompedantlı kendinden yayılan poliüretan ithal malzeme özel aletleri serilecek( poliüretan sarfiyatı m2 / 2.6kg) 24/48 saat kuruma süresinden sonra son tabaka mat poliüretan esaslı boya ile kaplanacaktır. 24 saat bekleme diliminden sonra saha çizgileri çizilerek zemin spor aktivitelerine hazır hale getirilecektir. serimi yapıldıktan sonra gözenekleri doldurmak amacı ile dolgu macunu üzerine m² de 2,6 kg gelecek șekilde poliüretan ve son olarak 3 kat mat boya ve çizgilerin çizimi. ullanılması gereken malzeme:

Poliüretan : 2,6 kg/ m²

Yapıștırıcı : 1,0 kg/ m²,

Dolgu : 0,75kg/ m²,

Mat boya : 0,25kg/m²

Kullanım alanları;

_ Basketbol,

_ Hentbol,

_ Voleybol,

_ Tenis,

_ Jimnastik,

_ Güreș

Tüm salon oyunları için ideal bir zemin kaplamasıdır.

[nggallery id=22]

Mesaj Bırak

Mail adresi paylaşılmaz. Yıldızlı alanları doldurmak zorunludur! *

*

5 yorum

 1. Bu ürün veya varsa talebime uygun başka bir ürün, Çatısı olmayan açık olan binanın terasına uygulanabilinirmi ? Terasta su ve ısıya karşı yalıtım yapılıp, 5-6 cm şap atılmış durumda.
  Alan 100 m2 beton şap çatladı alta su geçiriyor, çok şey yaptım bir türlü uygun malzeme bulamadım.
  bunun m2 maliyeti nedir?
  Bilgilendirirseniz sevinirim. Selamlar.

 2. hem basket sahası hem de voleybol sahası olarak kullanılacak dış mekan metre kare fiyatı ne kadardır ?

 3. bir basketbol sahası için kaç tl ödenir?yer döşeme ve potalar için

 4. iyi gunler romanya icin 1600 m.kare lazim fiyai lazim bekliyoruz tesekurler

 5. Spor salonumuzun zeminin tadilatı yapılarak tekrar boyanması ihtiyacımız bulunmaktadır. Bu kapsamda metre kare olarak bir fiyat bildiriminde bulunur iseniz sevinirim… Bağlantı için mail atabilir veya telefon edebilirsiniz… ilginize teşekkürler iyi çalışmalar…

 6. yeni kuracağımız yetenek geliştirme merkezimiz için kapalı alan poliüretan zemin kaplama basket sahası,aynı zamanda noleybol için de kullanılabilir olmalı,30mx17 saha kurulumu için fiyat teklifi almak istiyorum.
  başarılar