ANASAYFA / SPOR SAHALARI / ÇOK AMAÇLI SAHA YAPIMI
ÇOK AMAÇLI SAHA YAPIMI

ÇOK AMAÇLI SAHA YAPIMI

ÇOK AMAÇLI SAHA YAPIMI

Çok Amaçlı Halı Saha yapımında önce, drenaj kanallarının kazılır ve drenaj boruları döşenir.  Drenaj borularının ana drenaj hattına bağlanır ve drenaj kanallarının filtre malzemesi ile doldurulduktan sonra,  Saha yüzeyinin sıkıştırılması sağlanır ve saha yüzeyine keçe serilir. Bu işlemin ardından, saha yüzeyine sentetik çim serilerek, kesimi ve yapıştırma işlemi yapılır.  Saha içi çizgilerinin yerlerinin tespit edilmesi, kesiminin yapılması ve yapıştırılmasının ardından, kum dolgunun yapılmasından sonra çok amaçlı saha yapımı tamamlanmış olmaktadır.

Çok amaçlı sahalarda 26mm veya 20mm ekonomik çim halı kullanılır. Çok amaçlı sahalar ayrıca, isteğe göre EPDM veya Akrilik taban döşeme şeklinde yapılabilir.

Çok amaçlı saha; tenis, basketbol, voleybol faaliyetlerinin tek bir sahada gerçekleştirilebildiği sahalardır. Çok amaçlı sahalar, hem açık hem de kapalı olarak yapılabilmektedir.

Çok amaçlı sahalar kullanışlı,  pratik ve birden çok oyunun oynanmasına olanak sağlayan, düşük maliyetli sahalardır. Genellikle okullarda, sitelerde ve otellerde çok amaçlı sahalar kullanılmaktadır.

Ürünlerinin kalitesinden ödün vermeyen “Demirhan Grup Spor Saha Sistemleri”, Çok amaçlı saha yapımı imalatıyla bu yöndeki ihtiyaçlara cevap veriyor. Kendi fabrikasında gerçekleştirdiği kaliteli ürünleri ile Demirhan Grup sektördeki yerini uzun yıllardır koruyor.

[rev_slider cok-amacli-saha-yapimi]

 

Demirhan Grup, çok amaçlı saha yapımı imalatında da Türkiye’nin lider kuruluşlarından biridir. Uzun yıllardır bu sektörde hizmet veren ve saha yapımı uygulamalarında çığır açan Demirhan Grup, saha yapımı firmaları arasında verdiği kaliteli hizmet anlayışı ile özel bir yere sahiptir.

A )ASFALT ALTYAPI HAZIRLIĞI:

Tesviyesi bitirilmiș alanın etrafına 30×50 cm ebatlarında demir donatılı hatıl beton yapılır. Hatıl betonun çevrelediği alan içerisine 15cm kalınlığında mıcır blokaj ve plentmix tabakası (Dolgu tabakası) döșenir ve silindirlenir. Bu tabaka yapılırken zemine tek tarafa olacak șekilde gerekli oranda eğim verilmelidir. Binder tabakası üzerine 4cm kalınlığında 0-0,5 granül büyüklüğünde spor sahaları için özel olarak üretilen sıfır asfalt tabakası serilir ve silindirlenir.

Asfalt üzeri kaplama alternatifleri:

B) CUSHİON TABAKALI (KAUÇUK KATMANLI)

AKRİLİK KAPLAMA YAPILMASI:

Asfalt zemin basınçlı su ve hava kompresörü ile toz ve kirlerden temizlenir. Temizlenen yüzeye dolgu malzemesi (Acrylic Resurfacer) uygulaması yapılır.

2 Kat Resurfacer Dolgu Özellikli Dolgu malzemesi üzerine 2 kat halinde Kauçuk katman (Unirubber Cushion) tabaka uygulaması yapılır.

Kauçuk katman üzerine 2 Kat Premix Boya Dolgu Özellikli katları uygulaması yapılır.

1 Kat Premix Konsantre Boya uygulaması yapılır…

2 Kat Premix Standart Çizgiler uygulaması yapılır.

C) ÇEVRE TEL-ÇİTİ (KAYNAKLI UYGULAMA):

3,00 m ara ile çevre hatıl betonun içinde 76’lık ankrajlar bırakılır. İçlerine 60×2,5 mm çapında

borular dikme olarak kaynatılır. Daha sonra 48 x 2 mm çapında 3 sıra halinde alttan, ortadan ve üstten olmak üzere kayıtlar atılır. Hazırlanan konstrüksiyona 4,00m yüksekliğinde 40X40 göz aralıklı 3,5mm PVC kaplamalı örgü teli, örgü telinin esnemesini önlemek için 3 sıra gergi teli çekilerek montaj ișlemi tamamlanır.

D) AYDINLATMA İÇİN ELEKTRİK TESİSATI YAPILMASI: Oyun alanına yeterince ıșık sağlamak için aydınlatma direğine en az 2’er adet gelecek șekilde (gerek görülürse bu sayı arttırılabilir ) aydınlatma kapasitesine sahip projektör montajı yapılır. Aydınlatma sisteminin kablolama ișlemleri ile topraklama ișlemleri yapılıp aydınlatma panosuna bağlantıları sağlanır. TSE standartlarına uygun olan tüm malzemelerin montajı tamamlanıp sistem çalıșır hale getirilir. Sistemin çalıșır hale gelmesi için gerekli olan enerji mevcut bir hattan kablolar vasıtasıyla elde edilir. Mevcut șartlar içinde kablolama ișlemi yeraltından gerçekleștirilir

cok-amacli-saha-117

voleybol-sahasi-19

cok-amacli-saha-17

 

 

 

 

 

 

 

 

[nggallery id=28]

Mesaj Bırak

Mail adresi paylaşılmaz. Yıldızlı alanları doldurmak zorunludur! *

*

7 yorum

 1. OKULUMUZDA BULUNAN HALISAHANIN ZEMİNİ BOZULMUŞ DURUMDA STANDART HALISAHA ÖLÇÜLERİNE SAHİP AKRİLİK ZEMİN KAPLAMA YAPTIRMAK İSTİYORUZ YAKLAŞIK MALİYETİ NE KADAR TUTAR VE YAPIM SÜRESİ NEDİR?

 2. Sodes Projesi için çok amaçlı bir mini halı saha yaptırmayı düşünüyoruz,içerisinde futbol,voleybol ve basketbol olacak yaklaşık 20 x 40 m ebadında,zemin suni çim , yanları yüksek tel örtülü olacak bir sistemin
  yaklaşık maliyeti ne olur? Yardımcı olursanız çok mennun oluruz.Saygılarımızla.

 3. çok amaçlı saha
  ölçüleri , maliyeti gibi bilgilere ihtiyacım var.
  İZMİR SEFERİHİSARDA YAPILMAKTA OLAN ANADOLU LİSESİ İNŞAATINA ÖNERECEĞİM. YAPILAN İMALATLARIN BİRİM FİYATLARI VARMI. KEŞFİ VARMI İNŞAAT SIRASI BİZDEN İSTENENLER YAPIM SÜRESİ GİBİ. LİSE BİR HİBE Cİ TARAFINDAN YAPTIRILMAKTADIR. KOLAY GELSİN

 4. Salam aleykum.Ben normal futbol hali sahesinin fiyatini bilmerk isterdim.Biz bele bir sahalari Gurcustanda kurmak isteyiriz.Imkan olursa skype goruse biliriz benim skaypim vip-621

 5. Merhaba.Sizlere Bulgaristanadan
  yaziyorum.Acik spor sahasinda kullanilacak 300 metre kare/kaucuk plakalari 40×40 olculeri ,30-40 mm kallinikta/,degisik renklerde fiat ne olur ?
  +359878499761
  Saygilarla MustafaKaplan

 6. İYİ ÇALIŞMALAR SUŞEHRİ YURT MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE BULUNAN 14-21 metrekarelik açık sahamızı daha verimli kullanmak için çok amaçlı saha yapmak istiyoruz.bunun maliyeti ne kadar olur.ilginiz için teşekkür ederim .