ANASAYFA / BASKETBOL SAHASI YAPIMI / Basketbol Sahası Yapımı
Basketbol Sahası Yapımı

Basketbol Sahası Yapımı

BASKETBOL SAHASI YAPIMI

Basketbol Sahası

› Basketbol Sahası alt yapı, asfalt, akrilik zemin ve çevre tel çit olarak tümüyle anahtar teslim olarak uygulanabilmektedir.

› Dünyada ve Türkiye’de en fazla tercih edilen saha altyapısı asfalttır. Bu sebeple asfalt altyapı için özel sportif zemin kaplama olan akrilik zemin kaplama uygulanmaktadır.

[rev_slider basketbol-sahasi-yapimi]

 

 

BASKETBOL SAHASI YAPIM AȘAMALARI

1-ALT YAPI:

Sahanın inșa edileceği alan önceden düzgün bir șekilde tesviye edilmelidir. sonra 20 cm toprağın içinde kalacak șekilde sahanın etrafı 50x30cm çevre hatılı ile dönülür. Hatıl betonu atıldıktan sonra olușan havuzun içerisine 20cm yüksekliğinde 4 ve 5 numara çakıl ile doldurularak sıkıștırılır. Bu sıkıștırılmıș zemin üzerine ortalama 10 cm %50 taș tozuyla karışık mekanik stabilize yapılır ve zemin asfalt atılmaya hazır hale getirilir.

2-ASFALT KAPLAMA:

Dolgusu yapılmıș, gerektiği gibi sıkıștırılmıș ve meyil verilmiș alanın üzerine iki kademeli ilk kademe takribi 4 veya 5 cm ince mıcırlı top coat finishing coat olarak tabir edilen, toplam 8-9 cm asfalt kaplama yapılır.

3) AKRİLİK ZEMİN

2 Kat Resurfacer Dolgu Özellikli

2 Kat Premix Boya Dolgu Özellikli

1 Kat Premix Konsantre Boya

2 Kat Premix Standart Çizgiler

4-ÇEVRE TEL-ÇİTİ (KAYNAKLI UYGULAMA):

3,00 m ara ile çevre hatıl betonun içinde 76’lık ankrajlar bırakılır. İçlerine 60×2,5 mm çapında borular dikme olarak kaynatılır. Daha sonra 48 x 2 mm çapında 3 sıra halinde alttan, ortadan ve üstten olmak üzere kayıtlar atılır. Hazırlanan konstrüksiyona 4,00m yüksekliğinde 50×50 göz aralıklı 3,5mm PVC kaplamalı örgü teli, örgü telinin esnemesini önlemek için 3 sıra gergi teli çekilerek montaj ișlemi tamamlanır.

BASKETBOL SAHASI

basketbol-sahasi-85

basketbol-sahasi-7
basketbol-sahasi-6

[nggallery id=25]

Mesaj Bırak

Mail adresi paylaşılmaz. Yıldızlı alanları doldurmak zorunludur! *

*

67 yorum

 1. Halen toprak olan zemine 5 x 8 mt ebatlarında çocuk oyun sahası (basket sahası) yaptırmak istiyoruz. Sökülmesi gereken bir iki ağaç ve sıyrılması gereken çim toprağı var…
  Yükseklik 5 mt. çevresi plastik izoleli kafes tel ve zemin kaplaması dahil. Ortalama maliyet ne olabilir.
  Bu saha site bahçesine yapılacak.

 2. Mustafa KIZILKAYA

  Site içinde 14*8 boyutlarında içinde basket, voleybol ve küçük seyyar futbol kaleleri etrafı tel örgü, Tel örgü dışında 1 metre yürüme kaplaması ve 4-5 tane de oturma bankı olan bir yer yapacağız. Bir fiyat verebilir misiniz.

 3. 7m*14m ölcüsünde basketbol 2 adet pota saha cizimi ayrıca 3 mm pvc kaplı tel 5*5 göz aralıgında borular 3 m aralıklı 3 kayıtlı olacak yukseklik 4 m bir adet demır kapı olacak
  saha kocaelinde yapılacaktır.bununla ılgılı firmanızın tarafımıza fiyat bildirmesini rica ederiz.

 4. Merhaba
  Sitemize tek potali basketbol sahasinin anahtar teslim fiyatini ogrenmek istiyoruz.

 5. Okul ödevi için saha maliyetini rapor şeklinde gönderirseniz sevinirim

 6. Peki kaça tl tutar bir basketbol sahası zemini

 7. okul baçesine etrafı tel örgülü basket sahası yapımı için her sey dahil anahtar teslim ayrıntılı bir fiyat listesi verebilir misiniz?

 8. (29 x 16) m. Ölçülerinde basketbol sahası inşa edilmesi (Anahtar Teslim) muğla ,nşaat yeri Onaylanmış detay projesine uygun, standart ölçülerdeki basketbol sahasının inşası için; zeminin kazılarak sıfır koduna gelecek şekilde tesviye edilmesi, çevre hatılı yapılması için gerekli kalıp ve donatı bağlandıktan sonra çevre direklerin geleceği yerlere 3m ara ile (Ø 76x3mm) ankraj boruları kalıp içerisinde demir donatıya sabitlenmesi. Çevre kalıplarına BS 20(C 20) Hazır beton dökülerek betonarme hatıl oluşturulması ve beton hatılın çevrelediği saha içerisine 5cm(16-22mm) 2’nolu kırma taş serilerek tesviyesi yapılması. Kırma taş üzerine % 0,005 (Binde beş) eğim verilerek (12-15) cm hasır çelik donatılı BS 20 (C-20) hazır beton dökülerek üzerine (5-7) cm sıfır (0) yüzey asfaltı serilip ve silindirle sıkıştırılması.
  Alt yapı tamamlandıktan sonra sırasıyla;
  beton hatıla ankre edilen(Ø 76x3mm) borulara 4 m. yüksekliğinde (Ø 60x2mm)borular dikey olarak kaynakla monte edilmesi.
  Dikmelere 3 sıra (üst, orta ve alt) Ø 60x2mm borular yatay olarak kaynakla monte edilmesi.
  Köşelere, kısa ve uzun kenarlara (Ø 60x2mm) borular diyagonal olarak kaynakla bağlanması.
  Aydınlatma için sahanın uzun kenarlarına toplam 4 adet 5m yüksekliğinde (Ø 76x3mm) borular merdivenli olarak konstrüksiyona kaynakla birleştirilmesi.
  Konstrüksiyona istenilen yerde (Ø 60×2 mm)borudan bir adet menteşeli kapı yapılması.
  Tüm Demir imalatı Pas önleyici koruyucu son kat parlak boyanın özelliklerini birleştirerek sunan, sentetik reçineli özel metal antipas boya ile (Nefti Yeşil) renkte boyanması.
  Saha etrafı 4m yüksekliğinde 3,5 mm et kalınlığında, 40×40 mm göz aralığında, daldırma galvanizli PVC kaplı helezon tel örgü ile kaplanması.
  Tel örgünün gerdirilip bağlantıları yapıldıktan sonra, saha etrafına 2 sıra gelecek şekilde 5 mm çelik halat gerdirilir, daha sonra gerdirilen çelik halatlar klemenslerle sabitlenmesi.
  Aydınlatma direkleri ve diğer elektrik işlerinin noksansız olarak özel teknik şartnamesine uygun olarak yapılması.
  Pota ve direklerin montajı ve zemine sabitlenmesini takiben akrilik zemin uygulamasının yapılması ve boyanarak saha çizgilerinin çizilmesi.
  İnşaat yerinde yükleme, yatay düşey taşıma ve boşaltma, her türlü malzeme ve zaiyatı, işçilik araç ve gereç giderleri, yüklenici genel giderleri ve karı dahil 464 m² basketbol sahasının anahtar teslim fiyatı:

 9. standart bir basketbol sahasının maliyeti hakkında bilgi maili yollarsanız tşk

 10. 7m*14m ölcüsünde basketbol 2 adet pota saha cizimi ayrıca 3 mm pvc kaplı tel 5*5 göz aralıgında borular 3 m aralıklı 3 kayıtlı olacak yukseklik 4 m bir adet demır kapı olacak
  saha istanbul catalca ılcesınde yapılacaktır.bununla ılgılı firmanızın tarafımıza fiyat bildirmesini rica ederiz.

 11. standar bir völeybol sahası yapımda kullanılan asfatın maliyeti nekadardır .

 12. basketbol sahası yapımı ile ilgili malzemeler ve ayrınyılı maliyeti öğrenebilirmiyim yardımcı olursanı sevinirim emailinizi bekliyorum

 13. Okulumuza baketbol sahası yaptırmamız için gerekli maliyetleri ayrıntılı olarak mail atabilirmisiniz? Açık alanda 28×17 m ebatlarında olacak şekilde bir maliyet çıkarır mısınız?

 14. 15 M X 25 M ÖLÇÜLERİNDE OLACAK ŞEKİLDE BAHÇEMİZE AÇIK ALAN BASKETBOL SAHASI YAPTIRMAK İSTİYORUZ. AYRINTILI FİYAT ÇİZELGESİ GEREKİYOR, ZEMİN KAPLAMA AYRICA BELİRTİLMESİ GEREKİYOR. ACİLEN YARDIMINIZI BEKLİYORUM.

 15. basketbol sahası yapımında kullanılan malzemelerin toplam fiyatları?

 16. teşekür ederim.

 17. Okulumuza spor alanları yapmak için proje hazırladık. Fakat kabul edilmesi için maliyetleri önceden belirtmek gerekiyor. Tüm maliyeti detaylı olarak tarafıma gönderebilirmisiniz lütfen. Okul öncesi için onların yaş ve boylarına göre bir çalışma da düşünüyoruz bu da mümkünmü acaba firmanız vasıtasıyla. Peki ya proforma faturayı nasıl edinebiliriz?

 18. nizami ölçülerde çift potalı tartan zeminli ve gece ışıklandırmalı bir basket sahası yapımı için kaç m 2 bir alan ve tüm malzemeleri(zemin – pota- çevre telleri işaret çizgili bir basket sahasının kalem dökümlü maliyet tutarının dökümünü almak isterim.
  çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 19. bir okul bahçesine basketbol sahası yapımı nekadara mal olur tek tek fiyat alabilirsem çok sevinirim yani basket potası,basketbol çemberi,basketbol panyası,ekipmanları,top sepeti hepsinin fiyatını şimdiden teşekkürler

 20. basketbol sahasının yapımında kullanılan malzemelerin adını ve teker teker fiyat listesini verebilir misiniz?

 21. 25000 metrekare yani 10 dönüm arsamız var etrafını tel örgü ile çevirmek istiyorum 1.5 yada 2 metre yükseklik istiyorum ayrıntılı bir fiyat verirseniz sevinrim, teşekkürler.

 22. okul baçesine etrafı tel örgülü basket sahası yapımı için her sey dahil anahtar teslim ayrıntılı bir fiyat listesi verebilir misiniz?

 23. mrb.ben kahramanmarastan sızı rahatsız edıyorum.sıze bı kac sorum oalacak
  halısaha kac m2 alan gerektırır kompleks halınde
  asagı yukarı cadırlı bı halısahanın net arsa bedelı harıc fıyatı ne olur

 24. Merhaba kızımın okul projesi için araştırma yapmaktayız.Okul alanında açık basketbol sahası yapımı için malzeme ve fiyat araştırması yapmaktayız.Bu konuda bilgi gönderebilirseniz çok seviniriz.
  Mimar Levent

 25. okulumuzun bahçesine 26mya 14 m bir basket sahası yapılması düşünülüyor gerekli malzemelerin ayrıntılı fiyat listesi ve anahtar teslimin maliyeti detaylı olarak en kısa zamanda gönderebilirmisiniz teşekkür ederim

 26. 29 m. 17 m ebatlarında basketbol sahası için detaylı teklif istiyoruz. Saygılar

 27. spor kulübü yöneticisiyim bir basketbol sahasının yapım maliyeti toplam ne kadardır lütfen üzeri balonla kapalı olabilir veya açık..teşekkürler..

 28. yazlığıma şahsi olarak bir saha yaptırmak istiyorum fakat hem basketbol hemde tenis oynanabilecek standart bir sahanın tamamının değilde yarısının yapılması söz konusu olabilir mi?olur ise ortalama maliyeti ne kadardır?Şimdiden teşekkürler.
  iyi çalışmalar,

 29. sitemize basketbolsahası yaptırmak istiyoruz herşeyi siz yapmak şartıyla fiyat almak istiyoruz 535 5499001

 30. sitemize basket sahası yaptırmak istiyoruz fiyat verirmisiniz

 31. 3 adet 30*17 ölçülerinde basketbol sahası için 50*50mmgöz aralıklı3,5mm kalınlığında fens teli ile kapanması ile ilgili fiat teklifi verirmisiniz.teşekkürler

 32. 10*16 ölçülerinde bir basket sahası hazırlayacagım ölçülerdeki sahanın içerisinde olmasını istediklerim futbol kalesi 2adet veleybol direği ve filesi tenis kortu filesi özellikleriyle birlikte detaylı mail atarmısınız ltf. tşk ederim…

 33. çok amaçlı basket ve tenis kort yaptıracağız maliyeti nekadar.bilgi almak istiyorum

 34. boyu 30 eni 17 metre arasında voleybol sahası yaptırmak istiyorum maliyeti ne olur

 35. Yeni Yapılmış Okulumuz içn Basket ve ve Voleybol sahası yapmak istiyoruz.Bu konuda teklifini zalmak istiyorum.Saygılarımla.

  İzzet BATTIR
  Şehir Yusuf Tuna Güzey
  İlköğretim Okulu
  Gündoğdu Mahallesi Bizimkiler Sok.No.60

  ESKİŞEHİR

 36. Ahmet Şamil K:ANSIZ

  Merhaba, biz İstanbul Halkalı Bezirganbahçe’de 13*24 ebatlarında yaptıracağımız 3 adet basketbol sahası için detaylı maliyet raporunu e-mail adresime gönderebilir misiniz?

  Teşekkürler.

 37. elif altunkaynak

  30x17m boyutlarındabir basketbol sahasının ayrıntılı maliyeti lazım bana e posta atarmısınız .ayrıntılı olursa sevinirim .

 38. ilköğretim okulu bahçesine yapılmak üzere 30m x 17m olan basketbol ve voleybol sahasının ayrıntıntılı maliyetini mailime gönderir misiniz?(zemin,yan kısmına tel örgü,potalar, kurulum… ) özellikle de ayrıntılı fiyat listesi. en geç pazartesiye yetişmesi gerek teşekkürler şimdiden

 39. 30*17 basketbol sahasının malzemelerinin ayrıntılı maliyetini ve zemin döşeme dahil
  tesekkürler

 40. mustafa şahan

  ankarada yaptıracağımız basketbol sahası için teklif hazırlayıp mail atmanızı sayğılarımla arz ederim

 41. basketbol sahasının detaylı maliyet raporunu gönderirmisiniz zemin döşeme dahil çok teşekkürler

 42. yukarıdaki gibi bir basketbol sahasında hangi malzemeler kullanılır ve bu malzemelerin fiyatı ne kadardır? Mailime gönderirseniz sevinirim .Bu benim ödevim . Acil

 43. Hasan candoğan

  Bana 30×17 m boyutunda bir basketbol sahasının ayrıntılı maliyeti lazım.Bana e posta atarsanız sevinirim(ayrıntılı derken şöyle,Basket potası,40 tl gibi )

 44. Hasan Candoğan

  Bana 30x17m boyutlarında bir basketbol sahası gerekli.Ayrıntılı olarak bana e posta atarmısınız?(mesela:Basketbol potası,40 tl gibi)

 45. merhabalar;
  26×14 m ebatlarında basketbol sahası için maliyet hesabını ayrıntılı olarak göndermenizi rica edebilirmiyim.şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

 46. okul bahçesine yapılacak bir basket sahası için gerekli malzemeler ve maliyetleri lütfen oğlum için çok acil.

 47. saolun büyük ihtimal alırım araştirim

 48. İlköğretim okulu için 20 x 30 metrelik bir alana basketbol ve voleybol sahası yaptırmak istiyoruz.acaba maliyeti ne kadar olur?

 49. bir basketbol sahasının yapımı için kullanılan malzelerin fiyatı ve toplam maliyetini mail olarak atarsanız çok memnun olucam. şimdiden tşk.

 50. öznur akçiçek

  merhaba.ben öznur.okulumuzum bahçesine 19×32 gibi ölçülerde yapılabilecek olan futbol,basketbol,voleybol sahalarının maliyetini mail olarak gönderirseniz sevinirim. ilginize şimdiden teşekkür ederim.

 51. MURAT HAMARAT

  30*17 ebatlarında basketbol sahası için maliyet hesabı ayrıntılı olarak gönderebilirmisiniz teşekkürler…

 52. BAsketbol sahasınn malzeme fiyatları ne kadar ltfn söleyin mailime yollarsanız sevnrm…

 53. şilede özel mülk içerisine tek potalı bir baketbol sahası yaptırmak istiyorum bukonu ile ilgili görüşmek isterim.

 54. merhaba;

  sizden rica etsem,okul bahçesine standartlara uygun, orta bütçeli bir basketbol sahası için detaylı olarak yapılacak iş ve malzeme listelini fiyatlandırarak mail adresime gönderirseniz sevinirim. zemin asfalt ve değişmiyecek.

  Yunus Emre İ.Ö. okulu Okul Aile Birliği

 55. okul bahçesine yapılacak olan 19×32 olan basketbol sahamız için malzeme ve fiyat listesi çıkarabilirmisin şimdiden teşekkürler mail olarak gönderirseniz seviniriz

 56. okul bahçesine standartlara uygun, orta bütçeli bir basketbol sahası için detaylı olarak yapılacak iş ve malzeme listelini fiyatlandırarak mailadresime gönderirseniz sevinirim. zemin halihazırda asfalt ve değişmiyecek.

 57. yeğenimin okuluna yapılacak olan 30 m. X 17 m. ve 32 m. X 19 m. ebatlarında basketbol sahaları için en uygun fiyat araştırmasını velilerden istediler uygun görülen en uygun teklif kabul edileceği için detaylı olarak yapılacak iş ve malzeme listelini mailime ivedilikle bildirilmesini rica ederim

 58. 32 m. X 19 m. ebatlarında basketbol sahası en uygun fiyat teklifi banada detaylı olarak gönderebilirmisiniz…

 59. İlköğretimokulu bahçesine basketbol sahası yaptırmak istiyoruz. Zemin duz harfiyat yok sadece beton atılıp saha kurulacak etrafı tel orgulu olacak çok acele fiyat listesi istiyorum.

 60. 50 köy ilk okulun bahçelerinde basketbol/voleybol (birarada) sahası inşa edilecektir. Bir sahanın ideal boyutları çerçevesinde inşaat maliyeti, basketbol/voleybol üstyapıların maliyetinin (direk pota, ip vs)tarafımıza ivedilikle bildirilmesini rica ederim.

  Mehmet TAN
  Iğdır İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği
  Proje Birimi
  05424704794

 61. 30 m. X 17 m. ve 32 m. X 19 m. ebatlarında basketbol sahaları için en uygun fiyat teklifi detaylı (yapılacak iş ve malzeme) olarak gönderebilirmisiniz…

 62. Abdulkadir OĞUZ

  okulumuz için 6.5×20 m ebatlarında hem basketbol sahası hem de veleybol sahası olarak kullanılabilecek bir alanın maliyetinin ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorum. en nuygun fiyat tekkifi gönderirseniz memnun olurum.

 63. n7Lweh cghvsizttdys, [url=http://bflhhwwhymft.com/]bflhhwwhymft[/url], [link=http://fznbsqbltwaj.com/]fznbsqbltwaj[/link], http://mwyrkiroxnvy.com/

 64. BÜLENT SEFA TEK

  basket sahası yapımına ait bilgiler mail adresinize gönderilmiştir.

 65. basketbol sahası yapımı için gerekli malzemelerin maliyetleri

 66. 32 m. X 19 m. ebatlarında basketbol sahası en uygun fiyat teklifi detaylı olarak gönderebilirmisiniz…
  iyi çalışmalar..