ANASAYFA / ZEMİN KAPLAMA / EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA / EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA
EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA

EPOKSİ NASIL UYGULANIR??

Öncellikle epoksi istiyorsanız hangi amaçla istediğinize karar vermelisiniz.Kaplamanın üzerine baskı yapacak ağırlıklar göz önünde tutularak uzman arkadaşlarımızla görüşüp doğru sistemi seçmelisiniz.Üzerine ağır yük binecek bir zemine ince epoksi kaplaması yapılmamalıdır.Bu seçimler yapıldıktan sonra iş ön hazırlığa geliyor.

Zemin yağ,kir ve tozdan arındırılır.Böylece zemindeki çatlaklar, beton genleşme derzleri görülür ve özel derz kesme makineleri ile açılarak derz araları epoksi primer ile astarlanır.

[rev_slider epoksi-zemin-kaplama]

 

Daha sonra ise epoksi tamir macunu ile doldurulur. Epoksinin uygulama ortamındaki rölatif rutubetin maksimum yüzde seksen olması gerekir.Uygulama öncesinde zeminin kuru ve zemindeki bütün yağ,kir gibi tutunmayı önleyici maddelerden temizlenmesi gerekir.Zeminin minimum derecesi 10, maksimum derecesi ise 30 olmalıdır.

Astar uygulaması bittikten sonra işlem kumlu veya kumsuz kaplama olarak sürdürülür.Daha sonra ara kat uygulanır.Uygulama esnasında kat aralarında ise en az 12 saat beklemek gerekir.Kaplama fazlasıyla dikkat ve hız gerektiren bir işlemdir çünkü hazırlanan karışım içine atılan sertleştiriciler sayesinde 20 ila 40 dakika süresince donabilir.

Karışımın hazır hale getirilmesi ve yüzeye uygulanana kadar donmaya başlaması boyanın kalitesinin zamanla birlikte düşmesine yol açar. İşlemler bittikten sonra zeminde yürüyebilmek için 24 saat, üzerine yük koymak için ise 1 haftaya kadar beklenmelidir.Aksi taktirde uzun ömürlü yapısı ve estetik görünüşü beklenilen verimde bulunmayabilir.

[nggallery id=20]

Mesaj Bırak

Mail adresi paylaşılmaz. Yıldızlı alanları doldurmak zorunludur! *

*

bir yorum

  1. evime epoksi zemin kaplaması yaptırtmak istiyorum.fiyat verebilirmisiniz